Japonki – idealne czy nieidealne buty na lato?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów obuwia na lato są japonki. Te niezwykle lekkie i wygodne buty cieszą się cały czas dużym uznaniem. To w końcu idealne obuwie na plażę czy też letnią wycieczkę. Część ekspertów zauważa jednak, że każdy medal ma dwie strony. Japonki mogą okazać się niezdrowe. Szkodzą naszym stopom poprzez uwalnianie substancji chemicznych. Częste noszenie tego typu obuwia może spowodować ostatecznie poważne problemy ze stopami, które omówione zostaną w kolejnych akapitach tego wpisu.

Dzieci lubią nakładać japonki ze względu na ich żywe kolory. Ten rodzaj obuwia nie jest jednak dla nich zdrowy. Zgodnie z przeprowadzanymi badaniami wynika, że buty wykonane z gumy powodują wyciek szkodliwych chemikaliów, które mogą prowadzić do raka. Wskazane jest więc, aby unikać japonek w przypadku małych dzieci, aby zapobiegać poważnym problemom zdrowotnym.

Co do tego, że japonki są bardzo wygodnym obuwiem nikt nie ma żadnych wątpliwości. Nałożyć je można na plażę, ale także na wieczorny spacer po mieście czy też wycieczkę po nawet nieco pagórkowatym terenie. Jednak dłuższe noszenie tego typu klapek może szkodzić stopie i wywołać ból. Chodzi tu o konstrukcję samych japonek. Wpływa ona na tkanki znajdujące w stopie. Są one uciskane co może powodować okropny ból.

Eksperci znajdują także kolejne negatywne aspekty noszenia japonek. W momencie ich użytkowania nasze stopy są odsłonietę przez co jesteśmy bardziej narażeni na zranienia. Za nim więc nałożymy japonki lub też podobengo typu klapki nie możemy myśleć wyłącznie o wygodzie, ponieważ te obuwie może prowadzić do urazów, a także wywołać duże ryzyko zakażenia bakteryjnego.

Musimy także pamiętać, że jedną z najniebezpieczniejszych sytuacji do noszenia japonek jest prowadzenie samochodu . Chociaż posiadanie ich na stopach może wydawać się relaksujące to jest to jedynie złudne wrażenie. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że to obuwie może utknąć w pedale hamulca co spowoduje utrudnienie w czasie jazdy. W związku z tym zaleca się unikania noszenia tego obuwia w czasie prowadzenia samochodu.

 Z powodu tego, że japonki nie obejmują większości powierzchni stóp, może to prowadzić do nadmiernego zabrudzenia i wysuszenia stóp. W celu uniknięcia takiej sytuacji zaleca się więc dobrze nawilżać stopy przed nałożeniem japonek.

Oczywiście do opinii wszelkiego rodzaju ekspertów należy podchodzić z odpowiednim dystansem. Ciężko spodziewać, że pomimo tylu negatywnych opinii klienci zaczną nagle rezygnować z kupna japonek. Jeśli znajdujesz wśród tej grupy osób to zajrzyj na https://zoio.pl/obuwie/klapki, aby wybrać dla siebie idealne obuwie na lato. Może jednak nic Ci nie będzie grozić! 😉