Z czym nosić koszulę w paski?

Paski to cały czas nieśmiertelny trend modowy. Bardzo popularną częścią damskiej garderoby jest koszula właśnie w te wzory. Czy wiesz jednak co do niej dobrać, aby stworzyć stylizację na wysokim poziomie?

Klasyka ponad trendami

Bardzo często zdarza się, że cenimy bardziej klasykę niż panujące trendy. W to pierwsze z pewnością możemy wpisać koszulę w kratę. Warto jest zainwestować w nią swoje pieniądze, ponieważ to uniwersalny ciuch, który tak naprawdę nigdy nie wyjdzie z mody. Teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie postawione w ostatnim zdanie wstępu.

Z czym zestawić koszulę

Kiedy nastaną chłodniejsze dni zestaw swoją pasiastą koszulę z jasnym szalikiem i swetrem. Dzięki takiemu zestawieniu na pewno poczujemy się przytulnie, a przecież o to chodzi kiedy temperatury polecą gwałtownie w dół. Taki look będzie prosty, ale zarazem bardzo elegancki.

Swoją koszulę możesz wsunąć w spódnicę maxi. Całość połącz z kardiganem. Pamiętaj, że przez spódnicę i koszulę możesz przeciągnąć pasek.

Jeśli wolisz postawić na bardziej prostą kreację to zestaw koszulę z swetrem, jeansami i kozakami. W celu podkreślenia uroku tej stylizacji nałóż modny naszyjnik.

Paski zestawić możesz z kratą. Po prostu pod kraciastą bluzkę załóż pasiasty t-shirt. Najlepiej, aby bluzka była rozpinana co pozwoli uwidocznić to co będzie się znajdować pod nią. Stworzy to bardzo luźny styl.

Kolejne propozycja skierowana jest do dziewczyn, które lubią słodkie kreacje w stylu księżniczek. W takim przypadku pasiastą koszulę należy połączyć tiulową spódnicą i jeansową kurtką. Dołącz jeszcze ciemne okulary, elegancką torebkę i szpilki, a będziesz mogła śmiało udać się na poszukiwanie swojego księcia! 😉

Koszulę w kratę połączyć można także z jeansami typu boyfriend. Aby cała kreacja zachowała odpowiedni poziom na koszulę nałożyć musisz marynarkę.

Innym pomysłem, który będzie klasyczny i elegancki będzie zestawienie pasiastej koszuli z szortami z wysokim stanem i rajstopami. Jeśli koszula jest w biało czarne paski to ta stylizacja będzie zachowana w stylu mieszkanki Paryża.

Z paskami nie ma żartów

Zakładając ubrania w paski musimy zachować jednak ostrożność. Złe zastosowanie tego wzoru może bardzo zaszkodzić naszej sylwetce. Ubiór w pionowe paski pozwala wydłużyć i wysmuklić naszą sylwetkę. Z kolei ubrania w poziome paski potrafią ją rozszerzać. Uważajmy więc co dobieramy do naszych kreacji. Do drugiej z wymienionych opcji poleca się wybierać żakiet lub sweter. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza sylwetka zostanie podzielona na trzy części co ostatecznie pozwoli nam ją wyszczuplić.