Stylizacje weselne

Wakacje to czas wesel. Na tej szczególnej imprezie każda pani chce zabłysnąć swoją kreacją. Czy wiesz jednak na pewno jak to zrobić? W tym wpisie przyjrzymy się najmodniejszym stylizacjom weselnym.

Wzory

Lato nazywane jest okresem radości tak więc dobrym pomysłem na podstawę stylizacji będzie sukienka w kwiaty. Roślinne motywy zapewnią Ci elegancję niezbędną na weselnym parkiecie. Popularnymi wzorami są także paski. Te pionowe potrafią skutecznie wyszczuplać damską sylwetkę. Nie zapomnieć możemy również o ciągle nieśmiertelnych grochach.

Tego unikaj

W przypadu wesela nie powinnyśmy się decydować na białą sukienkę. Ten kolor przeznaczony jest wyłącznie dla panny młodej. To ona jest główną bohaterką tego wydarzenia, a więc nie możesz jej przyćmiewać. Zrezygnować trzeba również ze zbyt intensywnych kolorów takich jak mocna czerwień. W ten sposób również za mocno możemy zwracać na siebie uwagę.

Obuwie

Styliści przypominają także o odpowiednim doborze obuwia. Bardzo wiele pań popełnia zasadnicze błędy. W ciemno decydują się na buty na obcasie tylko po to, aby spełnić wymogi najnowszych trendów. Potem jednak szybko w czasie zabawy okazuje się, że jest im bardzo niewygodnie. Jeśli przedtem nie przetestujemy dobrze naszego obuwia to jesteśmy narażone na niemiłe niespodzianki. Warto jest się zdecydować na buty na płaskiej podeszwie. Zapewnią nam one niezbędny komfort. Pamiętajmy, że tego rodzaju obuwie wcale nie musi być mniej eleganckie niż buty na wysokim obcasie. W czasie zabawy weselnej najbardziej liczy się wygoda tak więc skup się właśnie na tym aspekcie.

Biżuteria

Wśród elementów weselnej stylizacji musi się znaleźć również biżuteria. W tę wyjątkową noc na pewno warto jest zainwestować w stylowe kolczyki. Dobrym rozwiązaniem zdobiącym naszą szyję będzie z pewnością naszyjnik. W kategorii dodatków nie możemy zapomnieć o stylowej torebce. Na wesele poleca się szczególnie kopertówki. Są one bardzo eleganckie dzięki czemu świetnie skomponują się z naszą sukienką.

Uwagi dla niższych pań

Niższe panie muszą unikać kreacji, które posiadają przesadne zdobienia. Mogą one bowiem spowodować optyczne poszerzenie sylwetki. Optymalnym rozwiązaniem będzie wtedy sukienka o prostym kroju i wyrazistym kolorze. W przypadku pań o mniej imponującym wzroście poleca się także unikanie koloru czarnego. Tak jak już wspomniałam wcześniej, wesela to czas kiedy liczy się przede wszystkim komfort. Elegancję możemy wtedy odstawić na dalszy plan.

Wybór weselnej stylizacji nigdy nie jest łatwy więc mam nadzieję, że ten wpis będzie dla was przydatny. Zawsze dobrze się najpierw zastanówcie co na siebie nałożyć za nim udacie się na tę szczególną imprezę.