Styl boho – na czym to polega

Uwielbiany przez fashonistki. Czym jednak konkretnie jest styl boho? Na wstępie odpowiem, że stylem, który zdecydowanie pozwala w tłumie wyróżnić się swoją kreacją. Przejdźmy więc do szerszego omówienia.

Skąd się to wzięło?

Określenie boho wzięło się od słowa bohema. Oznaczało ono bardzo kreatywne środowisko artystyczne. Grupa ta miała bardzo oryginalne podejście do życia i sztuki. Odrzucała przy tym ogólnie przyjęte normy. Boho powiązane jest także z pełną swobodą tworzenia i wolnością. Taka jest również obecnie panują moda w stylu boho. Nie ma ona absolutnie żadnych ograniczeń i zahamowań.

Sukienki

Jednymi z symboli stylu boho są sukienki. Długa, krótka, koronkowa lub kolorowa – mamy naprawdę z czego wybierać. Praktycznie każda sukienka boho zawiera bardzo ciekawe zdobienia. Ze względu na to, że są lekkie i przewiewne świetne sprawdzają się na letnie upały. Połącz je z sandałami na koturnie lub z butami na wysokim obcasie – zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku będziesz wyglądać bardzo stylowo.

Torebki

Odznaczają się one dużą ilością frędzli. Występują zarówno z większymi jak i mniejszymi modelami. Najczęściej spotykane są brązowe lub też czarne modele. Popularne są jedak również torebki białe i kolorowe. Oczywiście frędzle to nie tylko jeden rodzaj ozdób, które posiadają torebki boho. Istnieje także wiele innych zdobień, które sprawiaja, że te torebki są bardzo oryginalne. W stylu boho plecione są również koszyki.

Inne dodatki

Oczywiście torebki to nie jedyne dodatki stosowane w stylu boho. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki czy też szerokie paski – te wszystkie ciekawe elementy są wykorzystywane w przypadku tego oryginalnego stylu. Nie ma chyba kobiety, która nie lubiłaby błyskotek. Biżuteria zdobi przecież nie tylko ubrania, ale również ciało. Jak więc odmówić błyskotek wykonanych z piórek, koralików, skóry lub też rzemyków?

Ciekawe połączenia

W przypadku stylu boho niektóre połączenia mogą się wydawać w pierwszej chwili nieco szalone. W ten sposób szpilki łączą się z dresem, dużymi przeciwsłonecznymi okularami i i modną torebką Chanelką. Brzmi ekstrawagancko? Na pewno nie dla miłośniczek stylu boho! Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja stylizacja będzie wpisywać się w najnowsze trendy to podpatruj kreacje Kate Moss lub sióstr Olsen. To właśnie te gwiazdy popularyzują poprzez swoje stylizacje omawiany w tym tekście styl.

Mam nadzieję, że tym wpisem udało mi się was zaciekawić stylem boho. Jeśli wychodzicie z założenia, że raz na jakiś czas można totalnie zaszaleć ze swoją stylizacją to pomysły tutaj przedstawione będą z pewnością do was pasować.