Koniec z nudą – sandały gladiatorki i sandały na koturnie

Jesteś znudzona już zwykłym obuwiem letnim? Nie ma problemu, ponieważ mamy na to rozwiązanie. Nałóż sandały gladiatorki bądź też sandały na koturnie. Chociaż klasyka zawsze jest na topie to czasami warto jest sięgnąć po coś innego .

Oczywiście rodzajów sandałów dostępnych na rynku jest znacznie więcej. Płaskie, sportowe czy też na obcasie – jest z czego wybierać. Wiele świetnych modeli znaleźć możesz na https://zoio.pl/obuwie/sandaly. W tym wpisie przyjrzymy się jednak dwóch rodzajom wspomnianym we wstępie.

Gladiatorki, zwane również rzymiankami to rodzaj sandałów damskich z paskami. Nazewnicto wskazuje oczywiście na podobieństwo butów noszonych w starożytności przez rzymskich legionistów lub też gladiatorów. Ten rodzaj sandałów znakomicie podkreśla elegancję stóp, a także zapewnia komfort noszenia. Co ważne, już od kilku sezonów buty te nie schodzą z modowego topu. Gladiatorki są przeważnie płaskie, a ich grubsze lub cienkie paski wykonane są najczęściej z miękkiej skóry. Wspomniane paski sięgają całkiem wysoko ponad kostkę, a czasami nawet do łydek. Styliści idą jednak cały czas do przodu wobec czego na rynku pojawia się coraz więcej modeli rzymianek, które swoim wyglądem odbiegają mocno od początkowego wzoru.

Sandały te dostępne są więc zarówno na koturnie jak i na obcasie. Znajdziemy je w przeróżnej kolorystyce, a także zawierające liczne zdobienia. Potrafią więc przykuwać wzrok i prezentować się bardzo zjawiskowo. Odkrywają one bardzo dużą część stopy więc są idealnym obuwiem na lato. Co ważne są bardzo uniwersalnym rodzajem butów. Dopasujesz do nich zarówno spódnicę jak i szorty. Gladiatorki długie nadadzą się idealnie na imprezę, natomiast te płaskie możesz spokojnie nałożyć na co dzień.

Sandały na koturnie to znakomita alternatywa dla klasycznych butów na obcasie. Są one bardzo komfortowo wyprofilowane przez co zapewniają wielką wygodę noszenia. Wyglądają one bardzo oryginalnie. Umiejętnie dobrane do reszty kreacji zapewnią jej wyjątkowy styl. Dostępne są w rozległej kolorystyce. Te w czarnym kolorze mogą dodać stylizacji typowego pazura. Z kolei sandały w jasnych barwach dodadzą dziewczęcego uroku. Podobnie jak gladiatorki, sandały na koturnie można dopasować do wielu części garderoby. Mowa tu o spódnicach, sukienkach czy też szortach. Co istotne, ten rodzaj obuwa znakomicie wydłuża i wyszczupla nasze nogi.

Myślę, że te dwa opisy są wystarczające, aby zachęcić cię do nabycia tych rodzajów sandałów. Tak jak wspomniałam na wstępie, klasyka nigdy się nie nudzi, ale na pewno warto jest zdywersyfikować zawartość swojej półki z butami. Jeśli potrzebujesz jeszcze innego rodzaju obuwa to zajrzyj na https://zoio.pl. W końcu nowych butów nigdy za wiele, prawda? 😉