Damska bielizna

We wpisach blogowych królują najczęściej sukienki, bluzki czy też buty. Pomijanym tematem jest z kolei bielizna. Chociaż niewidoczna to jest ona bardzo ważna. Dlatego właśnie ten temat chciałabym poruszyć w tym wpisie.

O bieliźnie słów kilka

Komfort to nie jedyna kwestia, która jest ważna w przypadku wyboru bielizny. Musisz się w w niej czuć się dobrze, atrakcyjnie o komfortowo. Na naszą piękną bieliznę zwracają oczywiście uwagę również nasi partnerzy. Być może kobiety nie kupują jej tak często jakby tego chciały ze względu na koszty, ale starają się regularnie nabywać nowe modele. Wysokie ceny dyktowane są przez rodzaj tkaniny, z której wykonany jest dany element bielizny. Chodzi tutaj o jedwab, szyfon czy też koronkę. Teraz przejdźmy do analizy poszczególnych elementów damskiej bielizny

Pasy do pończoch

To bardzo ważne element, które skutecznie utrzymują w odpowiednim położeniu twoje pończochy. W przeciwnym razie odczuwałabyś bardzo duży dyskomfort. Cztery paski łączą się najczęściej z gorsetem. Tak jak wspomniałam we wstępie tekstu, chociaż bielizny nie widać to jej odpowiedni dobór jest niezwykle istotna kwestią.

Koszulki na ramiączkach

Być może jest to trochę zaskakujące, ale kwalifikują się one do kategorii bielizny. Stanowią one bardzo praktyczny wybór. Kobiety noszą je bardo często pod koszulami. Dostępne są zarówno tradycyjne jak i bardziej fantazyjne modele. Umiejętnie zestawione z majtkami tworzą bardzo efektowny zestaw. Jakby nie patrzeć koszulki na ramiączkach stanowią bardzo ważny element damskiej garderoby.

Gorsety

Swoją popularność zyskały dzięki temu, że potrafią zmniejszyć obwód talii i kamuflować wszelkie niechciane wybrzuszenia. Sztywna koronka potrafi bardzo umiejętnie wyeksponować figurę klepsydry. Nosić je można jako zwykłe topy lub też ukryć za pomocą sukienki.

Bustiery

Ich zadaniem jest podnoszenie biustu. Wpływają na jędrność piersi co powoduje, że można je porównać do staników push-up.

Jak wybrać odpowiednią bieliznę

Wybór odpowiedniej bielizny nigdy nie jest łatwym zadaniem. Niestety nie każdy rodzaj będzie do nas pasował. Musimy być świadome tego jakie ciało posiadamy. Dzięki temu wybierzemy pasującą do nas bieliznę i będziemy miały pewność, że poczujemy się w niej wygodnie. Musi ona umiejętnie podkreślać wszystkie walory naszej sylwetki. Skupić się musisz także na kolorystyce. Czarne elementy wpisywać się będą w cały czas bardzo popularną klasykę. Jeśli chcesz się jednak wyróżnić to możesz kupić bieliznę w kolorach takich jak np. brzoskwinia i neonowy róż.