Coś dla aktywnych – moda fitness

Bardzo z wiele nas dba o swoją kondycję fizyczną udając się na siłownię. Ostatnimi czasy w tego typu miejscach da się zauważyć najnowsze trendy modowe. Przeanalizujmy więc co na siebie nałożyć, aby wyglądać modnie także w czasie wylewania siódmych potów.

Podstawowymi kwestiami na siłowni są oczywiście komfort i wygoda. Trening nie będzie udany jeśli nasza koszulka będzie uciekać do góry, a spodnie non stop zsuwać się z naszych bioder. Z powodu dużej ilości ruchów musimy posiadać odzież, która zapewni nam jak największy komfort. Podstawowymi częściami garderoby będą tu sportowy biustonosz, a także koszulka, która dobrze odprowadza wilgoć. Musimy zrezygnować z klasycznej bielizny. Nie zapewni ona komfortu dla naszego biustu.

Jeśli chcemy wyeksponować dobrze wyrzeźbione ramiona oraz plecy to musimy koniecznie mieć w swojej szafie koszulki bez rękawów. Dobrym rozwiązaniem na siłownię są także bokserki. Nie krępują one ruchów, ponieważ nie przylegają do ciała. Dzięki takim elementon garderoby będziemy mogły swobodnie skupić się na treningu.

Kolejną kwestią jest dół naszego sportowego stroju. Temat spodni zależy od naszych własnych preferencji. Klasyką w tej kategorii są dopasowane legginsy i krótkie szorty wiązane na biodrach. Te elementy sportowej kreacji dostępne są m.in. na https://zoio.pl/odziez-damska/szorty. Dla pań, które wolą zakrywać swoje nogi polecane są legginsy z termoaktywnego materiału, które nie utrudniają ruchów i umiejętnie podkreślają sylwetkę. Szorty z kolei to opcja dla pań, które wolą chwalić się swoimi nogami.

W przypadku mody fitness bardzo ważną kwestią jest materiał, z którego wykonane są nasze ubrania. Tkanina musi być dobrze dopasowana do ciała, elastyczna i skutecznie odprowadzająca wilgoć. Zwróćmy więc uwagę czy na metce znajdują się poliestry. Dzięki nim rozprowadzony po powierzchni ubrania pot będzie szybciej wysychał. Warto zwrócić uwagę na takie materiały jak elastan lub lycra. Są one gwarantem rozciągliwości i jednoczesnego przelegania ubrania do ciała co w konsekwencji wpływa na swobodę ruchów.

Musimy zauważyć także, iż producenci odzieży fitness nie dedykują swoich produktów jedynie miłośniczkom siłowni. Ubrania takie nadają się także do uprawiania jogi czy też joggingu. Skorzystać z nich mogą również panie, które preferują Nordic Walking.

Sama zamierzam niedługo wrócić na siłownię. Lato tuż tuż, a formy jeszcze nie widać. Jestem przekonana, że tym wpisem pomogłam wszystkim z nas, które miały wątpliwości co do mody fitness.